Перейти до основного вмісту

Четверте завдання

Я захоплена вашим завзяттям та наполегливістю! Дехто вде зійшов з дистанції, проте багато хто розв'язав і це завдання. Молодці, смайликами було зашифровано поезію Олександра Олеся “Ярослав Мудрий”.

Як ви пам’ятаєте, О. Олесь у 15 років навчався у хліборобській школі містечка Деркачі (якщо ви чули про таке :) ), згодов він переїхав до Києва, проте йому довелося покинути це місто. Протягом життя він так і не зміг повернутися в Україну.

“Ярослав Мудрий” – це не окремий вірш, він входить до складу збірки “Княжа Україна”. Збірка була видана вже в Празі у 1940 році. Спочатку автор планував, що ця збірка стане своєрідним підручником з історії, адже у ній розповідається про події від заснування Києва до правління найвідоміших князів Київської Русі.

До речі, згадайте, як поставився Олександр Олесь до того, що Павло Тичина почав писати на замовлення тодішньої влади? “І ти продався їм, Тичино…” - саме таку назву мала поезія, що засуджувала вчинок Павла Григоровича.

А ми рухаємось далі. Вірш “Ярослав Мудрий” розповідає нам про одного з найвідоміших князів. Згадайте, ми на уроці дивилися про нього відео. Вам треба знайти це відео (підказка: Ярослав Мудрий міг би працювати в шлюбному агентстві), на 2 хвилині 47 секундах розповідається про важливу подію під час правління Ярослава.

ЗАПИТАННЯ: що зробив на честь цієї події Ярослав Мудрий, у якому творі, з раніше нами прочитаних, йдеться про це?

Протягом дня надсилайте мені у Viber назву твору та ім’я ймовірного автора. Успіху!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Мовна гра

Любі мої п'ятикласники, до літнього відпочинку залишилось вже зовсім трохи. Проте, перш ніж поринути в мрії про солодкий сон до обіду та безтурботні теплі дні, пропоную вам перевірити власні знання з української мови. На вас чекає 4 завдання, кількість спроб - необмежена, головне - дійти до фіналу! 1.     2. 3.
Канікули, карантин...Коли не розумієш, що відбувається, краще взяти до рук книжку. Натисни СЮДИ, щоб переглянути ТОП-6 захопливих книжок Переваги такого дозвілля очевидні: 1. Словниковий запас поповнюється. 2. Фантазія тренується! Прочитавши всі ці книжки, ви зможете вигадувати оригінальні причини, чому ви не зробили домашнє завдання. :) 3. Час пролітає непомітно. 4. Гарна книжка - найкраща й найбезпечніша компанія, це особливо актуально під час карантину. Читайте цікаву літературу та ретельно мийте руки!

Підсумки літературного квесту

Карантин, самоізоляція - це не привід, щоб сумувати. Тому 5-класники вирушили в літературними стежками квесту в пошуках скарбу. Трохи цифр: Усього учасників на початку - 15. Виконано 7 завдань різної складності. Використано 4 різних сторінок та сервісів (блог, Youtube, LearningApps, віртуальні подорожі музеями від Google). Згадано 8 видатних постатей української літератури та їхні твори). Пройдено 4 населенних пункти (Чернігів, Київ, Канівщина, Хотин). До фіналу дійшло 7 учасників! Усі фіналісти знайшли справжній скарб - книги! І саме стосик електронних книжок став їхніх призом. До того ж усіх фіналістів чекає пам'ятна листівка про захопливі мандрівки літературним квестом. Друзі, я надихана вашої наполегливістю, креативністю та знаннями!